JG:s Auktionsservice
Norevägen 23b
711 31 Lindesberg
072-2155631
www.jgsauktionsservice.com
info@jgsauktionsservice.com

Startsida

Presentation

Inlämningsvillkor

Auktionskalender

Stor, fin höstauktion i Ställberg Folkets Hus Söndagen den 25 September 2016 kl. 11.00

Visning: 10.00

OBS! Vi har även möjlighet att ta emot betalningar genom Swish.

  • Stor tomte
  • Gjutjärnskaminer
  • Stor röjsåg
  • Handknutna mattor
  • Serviser
  • Gammal skänk
  • Piedestal
  • Jordglob
  • Hästsaker för mindre häst
  • Gammal stor industrilampa
  • Gammal 3-lådig byrå
  • Mjölkkanna
  • Allmoge, bl. a. 1600-1800-talet
  • Fin liten 3-lådig byrå
  • Anita Nylund
  • Designat glas
  • Färdskrin
  • Gamla nycklar
  • 50-tals 3-stegspall
  • Gammal golvlampa
  • Bo Fajans
  • Gamla taklampor, bl. a. 60-talslampa
  • Cittra
  • Brännvinsskåp, 1800-talet
  • Gamla uniformer
  • Höganäskruka
  • Kruka 00
  • Gammal kista, 1800-talet
  • Gammal kökssoffa
  • Gammalt klädskåp
  • Kristaller till lampor
  • Massor av sytillbehör, bl. a. trådrullar, m.m.
  • Gammalt rånjärn
  • Gamla kopparsaker
  • Kaffekvarnar
  • Rörstrandsvas, signerad
  • Fina glas
  • Signerade skålar
  • Serviser
  • Knivställ
  • Två spegellampetter
  • Skultuna
  • Gammal lampfot
  • Gammal mustaschkanna
  • Rotkorg
  • Allmogestolar
  • Mässingsmortlar i olika storlek
  • Fina tavlor
  • Fint porslin

... och mycket mer,

PLUS REJÄLA ÖVERRASKNINGAR, HJÄRTLIGT VÄLKOMNA

Klicka på en bild för att se den i ett större format