JG:s Auktionsservice
Norevägen 23b
711 31 Lindesberg
072-2155631
www.jgsauktionsservice.com
info@jgsauktionsservice.com

Startsida

Presentation

Inlämningsvillkor

Auktionskalender

Välkomna på STOR TV-AUKTION i Ställberg Folkets Park Söndagen den 9 Juli 2017 kl. 11.00

Visning: 10.00

C:a 900 utrop.

Fler objekt och bilder kommer att komma löpande fram tills torsdagen innan auktionen.

Vi har även möjlighet att ta emot betalningar genom Swish.

  • Gammalt 5-lådigt skrivbord
  • Gammalt barskåp
  • Gamla kistor
  • Fina byråer
  • Signerad Björnjägartavla
  • Allmogeskåp, bl. a. 1700- och 1800-talet
  • Gamla skänkar
  • Hörnskåp, 2 delar, daterat år 1701
  • Emma-fåtölj (NK)
  • Boksnurra, 1800-talet
  • Svängd etikettsmärkt teakbyrå, 50-talet
  • Plåtskrin, 1700-talet
  • Guldpendyl
  • Gammal väggklocka, åttakantad
  • Danska skålar
  • Gammal projektor
  • Serviser, bl. a. Gröna Anna (54 delar)
  • Gamla tennsaker
  • Gamla kopparsaker
  • Figuriner, bl. a. i trä
  • Nittsjö
  • Fint porslin, bl. a. 50-talet
  • Gammal snurrpall
  • Mycket allmoge
  • Äkta mattor
  • Samlarburkar, bl. a. Parmy Lindesberg
  • Flera teakmöbler, bl. a. Alf Svensson
  • Fina gamla lampor
  • Tavlor, bl. a. Dan Martin, Stenström
  • Rörstrand
  • Fina gamla glas
  • Kristall, bl. a. karaffer, vaser, m.m.
  • Stora kristallkronor
  • Orrefors
  • Höganäs
  • Gustavsberg
  • Kockum
  • Fin gammal doktorsväska
  • Gamla leksaker, bl. a. i plåt
  • Gammal tågbana
  • Gammal bilbana
  • Fin jordglob
  • Gammal karmstol
  • Retromöbel, 70-talet
  • Gammal barometer
  • Enarmad bandit, Tre Kronor
  • Gamla bestick
  • Gamla kameror
  • Gamla tidningar, bl. a. Allsport
  • Liten kökssoffa
  • Gamla stolar
  • Köksgrupper
  • Gammal golvhårfön, 50-talet
  • Verktyg, m.m.
  • Maskiner, bl. a. bandsåg, kapsåg, bordsklyv, kompressor, högtryckstvätt, m.m.
  • Motorsåg, Partner
  • Grästimmer, bensin, Partner
  • Elaggregat
  • Moped, Crescent, 50-talet
  • Gamla smidessaker, gjutjärn
  • Gamla lyktor
  • Lakan, dukar, m.m.
  • Gammalt klädskåp

... och mycket mer,

plus REJÄLA överraskningar, hjärtligt välkomna!

Klicka på en bild för att se den i ett större format