JG:s Auktionsservice
Norevägen 23b
711 31 Lindesberg
072-2155631
www.jgsauktionsservice.com
info@jgsauktionsservice.com

Startsida

Presentation

Inlämningsvillkor

Auktionskalender

Stor, fin sommarauktion i Ställdalen Folkets Park Söndagen den 31 Juli 2016 kl. 11.00

Visning: 10.00

OBS! Vi har även möjlighet att ta emot betalningar genom Swish.

  • Gammal Rörstrandskruka, 00:a
  • Dukar, lakan, m.m.
  • Fin 50-talsstol
  • Fin matsalsgrupp, bord och 6 stolar
  • Dalahäst
  • Marmorbyrå
  • Gammal fasettslipad spegel
  • Gammal fåtölj
  • Brefkortsalbum
  • Retrogrejer
  • Blåvit kruka, Göteborg
  • Gamla vykort, m.m.
  • Tavlor, bl. a. Stenström
  • Köksgrupp, bord och tre stolar
  • Teakbyrå
  • Gamla lampor
  • Serveringsvagn
  • Höganäskrus
  • Samlarburkar
  • Gjutjärn, bl. a. stekgryta
  • Serveringsbricka, signerad L. Rehnström
  • Gammal spegelbyrå
  • 50-tals karmstol
  • Fina kristallglas och skålar
  • Stereoanläggning
  • Massor av virkade dukar, m.m.
  • Gamla och nya fiskegrejor, bl. a. Ambassadeur-rullar, spön, drag, m. m.
  • Gammalt skåp, från 1800-talet
  • Gammalt 5-lådigt skrivbord
  • Snedklaffsbyrå i teak, 3 lådor
  • Gammal stol
  • Gammal piedestal
  • 30-talsbord med glasskiva
  • Jugendbord
  • Allmoge
  • Bordslampor, bl. a. retro
  • Gammal trähäst
  • Figuriner, bl. a. signerade
  • Trämått
  • Gammal kista med originallås
  • Gamla bestick
  • Ljusstakar i barockstil
  • Samlartändare
  • Gammalt pottskåp
  • Gamla trädgårdsstolar
  • Teakhylla
  • 4 fina gamla stolar
  • 60-talspall
  • Gräsklippare, ej provstartad
  • Taklampor
  • Gungstol
  • Kristallampa
  • Gammal kanapésoffa
  • Gammal kista

... och mycket mer,

PLUS REJÄLA ÖVERRASKNINGAR, HJÄRTLIGT VÄLKOMNA

Klicka på en bild för att se den i ett större format