JG:s Auktionsservice
Norevägen 23b
711 31 Lindesberg
072-2155631
www.jgsauktionsservice.com
info@jgsauktionsservice.com

Startsida

Presentation

Inlämningsvillkor

Auktionskalender

Stor, fin höstauktion i Ställberg Folkets Hus Söndagen den 27 November 2016 kl. 11.00

Visning: 10.00

OBS! Vi har även möjlighet att ta emot betalningar genom Swish.

  • Gammalt väggskåp, 1800-talet
  • Fållbänk, 1700-talet
  • Gustavsberg
  • Gefle
  • Bockbord
  • Nittsjö
  • Stringhylla
  • Bo Fajans
  • Orientalisk matta
  • Väggpendelklockor
  • Guldpendelklocka med lampetter
  • Karmstolar
  • Runt bord med lådor
  • Porslinselefant
  • Taklampa i koppar
  • Munkstol
  • Symaskin, Singer
  • 50-talsfigurin
  • Uppsala-Ekeby
  • Gamla leksaker
  • Gammal klämma
  • Gamla nycklar
  • Pipstånka
  • Teaterkikare
  • Träfiguriner
  • Röd Rubin
  • Samlarburk
  • Gamla bestick
  • Klockmonter
  • Kuriosa
  • Rosenthal
  • Gamla kistor
  • Hushållsvåg
  • Bakelittelefon
  • Mathiesen
  • Jordglob
  • Stor Eda-skål
  • Knivställ
  • Gammal tratt
  • Gamla kannor
  • Gammal sparbössa
  • Lasse Gjutare
  • Karlsoga
  • Knivar
  • Gamla glasögon
  • Kobra-telefon
  • Gammal bordsklocka
  • SJ-telefon
  • Tavlor
  • Allmoge
  • Pottskåp
  • 1700-talsskåp med krön
  • Gammalt barnslagbord
  • 1800-talsskåp
  • Gammalt slagbord
  • Pelarbord
  • Gamla stolar
  • Gammal gjutjärnspanna (1700-1800-tal)
  • Slagbord med lådor
  • Skänkar
  • Kryddställ, Reda
  • Eldhund

... och mycket mer,

plus REJÄLA överraskningar, hjärtligt välkomna!

Klicka på en bild för att se den i ett större format